Ideální péče o pleť

Každá buňka v těle potřebuje ke svému životu kyslík, vodu, živiny, vitamíny, minerály a energii. Kůže celého těla slouží k mechanické, biologické a chemické ochraně, ochraně před UV zářením a má funkce imunitní, dýchací, nervová, výživná, vylučovací, termoregulační a hydratační. Proto je nesmírně důležité se o svojí pokožku správně starat a poskytnout ji kvalitní péči. Zvýšenou péči je potřeba věnovat především obličeji, krku a dekoltu, neboť tyto části těla jsou po většinu našeho života nechráněny oděvem, což způsobuje jejich rychlejší stárnutí a možnost většího poškození.

sensi zena

Vliv na kvalitu a stárnutí pleti má věk, pohlaví, hormony, dědičnost, pracovní zatížení, kvalita cév a složení krve, stravovací a pitný režim, užívání drog a nadměrného množství alkoholu, kouření, délka spánku, sport, stres a další. Některé z faktorů můžeme ovlivnit, jiné nikoliv.

„Obličej, který Vám nadělila příroda, budete mít ve dvaceti. Je jenom na Vás, jak budete vypadat, až Vám bude padesát.“          Coco Chanel

Základem krásné pleti je pravidelná péče ráno i večer s vhodnými přípravky. Nejdůležitější je samotné čištění pleti, neboť maz, odumřelé buňky, zbytky líčidel a špína z ovzduší zanášejí pleť a urychlují projevy stárnutí. Do špatně vyčištěné pleti hůře pronikají účinné látky z krémů. Investice do kvalitních přípravků se vyplatí, neboť prevence je lepší než pozdější řešení následků. Doporučujeme profesionální kosmetiku Phyris, která nabízí unikátní třífázovou koncepci péče pro každý typ a stav pleti.

Správnou péčí o pleť a zdravým životním stylem lze dosáhnout krásné pleti a stárnout přirozeně. Dle stavu pleti je vhodné přibližně od 12 až 15 let pravidelně pečovat o pleť. Následně od 20 až 25 roku života je vhodné se zaměřit i na oční péči a na péči o krk a dekolt, aby se oddálil vznik mimických vrásek. Je velmi důležité používat vhodné kosmetické přípravky pro daný typ pleti a jejích individuálních potřeb. S výběrem vhodných výrobků Vám rádi pomůžeme v našem salonu. Domácí péči je ideální zkombinovat s pravidelnou návštěvou kosmetičky jednou za 4-6x týdnů.