Péče o pleť v létě

V letním období bychom měli věnovat své pleti zvýšenou péči, neboť vysoké venkovní teploty, nedostatečný pitný režim, pobyt na slunci a ve vodě způsobují dehydrataci pleti, pigmentové skvrny a ztrátu elasticity. Všechny faktory se následně podílejí na rychlejším stárnutí kůže, kterému se chceme vyvarovat. Je tedy velmi důležité používat kvalitní uv addhydratační a opalovací krémy s UV (ultrafialové záření) faktorem, které ochrání naší pokožku.

UVA (A – „aging“) záření proniká hlouběji do pokožky a podílí se tedy na jejím stárnutí a pigmentaci. UVB (B – „burning“) záření způsobuje spálení a červenání kůže. Oba typy záření mají negativní vliv na pokožku a je potřeba se před nimi chránit pomocí kvalitních opalovacích krémů. Při pobytu na slunci, ať už na horách, u moře či ve městě, doporučujeme denně chránit svou pleť lehkým pleťovým sérem s SPF 30 či BB krémem s SPF 20 od kosmetiky Phyris.

Faktor SPF (sun protection factor) zjednodušeně udává násobek doby, kterou můžete strávit na slunci, aniž bychom se spálili. Průměrně se udává doba mezi 10 až 30min. Pro zajímavost SPF 30 odfiltruje až 97% UV záření a SPF 50 až 98%, což už takový rozdíl není a vzhledem k tomu, že se doporučuje na ostrém slunci mazat pokožku každé 2-3 hod, bohatě nám postačí krém s SPF 20-30.

Díky správné péči o pleť v létě je pokožka ideálně hydratována a chráněna.

Kosmetický salon Ametys Vám nabízí unikátní hydratační péči s kyselinou hyaluronovou v podobě ošetření Hydro Active, Aqua Fresh a Hydro Plus. Tato jedinečná hydratující a zklidňující ošetření jsou vhodná pro všechny typy pleti obzvláště v letním období.

kapsle ve skle

Více informací o produktech PHYRIS najdete na webové stránce www.almaf.cz
Veškeré produkty PHYRIS lze objednat a zakoupit přímo v kosmetickém salonu Ametys.